Wygląd podłogi w jest bardzo istotny, bowiem odzwierciedla wygląd całego mieszkania. Panele podłogowe powinny pasować do całokształtu wnętrza, w tym do ścian, drzwi oraz mebli. W tym artykule opiszemy Ci kilka ważnych porad, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru paneli. Na rynku znajdziesz ogromną ilość tego rodzaju materiałów. Często przez to niejeden klient popada w zakłopotanie, jaki rodzaj wybrać, jaki materiał. Spokojnie, wszystkiego dowiesz się niżej.

Wpierw przygotuj projekt podłogi

Panele podłogowe dostępne w marketach budowlanych różnią się rozmiarem, dekorem, kształtem brzegów, a także samą fakturą. Warto, abyś przed wyborem konkretnego rodzaju paneli, wybrał styl, który ma być nadany mieszkaniu po założeniu paneli. Nasza firma zaleca klientom panele podłogowe drewniane, ponieważ są znacznie lepiej wykonane oraz trwalsze.

Pomieszczenie, w którym chcesz położyć panele podłogowe

Panele podłogowe są bardzo powszechne, a także uniwersalne, jednakże są pomieszczenia, w których nie powinno się ich zakładać. Głównym ograniczeniem w ich założeniu jest wilgotność, dlatego też nasi specjaliści zawsze przypominają o tym klientom, w momencie, gdy mają pomysł założenia ich w łazience. W łazience paneli należy unikać, ponieważ wilgotność panująca we wnętrzu często jest bardzo duża, jak również różnica temperatur. Może się to po czasie objawić zniekształceniami paneli oraz wybrzuszeniami.

Akcesoria 

Aby montaż paneli podłogowych przebiegał sprawnie, ważne jest, by posiadać niezbędne komponenty. Konieczny jest odpowiedni podkład pod panele; czyli gąbka, lub specjalna płyta izolacyjna. Dodatkowo pod panele podłogowe konieczne będzie nałożenie folii zabezpieczającej. Płyta izolacyjna bądź gąbka powinna mieć grubość nieprzekraczającą około 2-3 milimetrów. W przypadku, gdy chcemy, by podkład pod panele był grubszy, warto wybrać twardsze tworzywo.

Cena

Kwestią indywidualną jak wiadomo jest cena, którą zamierzasz przeznaczyć na panele podłogowe. Jak zapewne wiesz, w sklepach możesz znaleźć wiele rozwiązań na każdy portfel. Jednakże nie warto w tym przypadku oszczędzać. Tanie panele podłogowe znacznie szybciej się niszczą oraz tracą swoje walory kolorystyczne, ponieważ szybko się ścierają. Możesz się po nie pokusić ewentualnie w przypadku, gdy ma być nimi usłane pomieszczenie, w którym nie będzie dużego ruchu (na przykład spiżarka, bądź kotłownia).

Naszym klientom najczęściej polecamy panele podłogowe winylowe. Są one idealnym rozwiązaniem, dla klientów, którzy cenią sobie jakość podłoża, a także szybkie układanie paneli podłogowych. Są one elastyczne, przez co nie wymaga się do ich założenia specjalistycznych akcesoriów. Panele podłogowe winylowe są bardzo proste do przycinania, wystarczy zwykły nóż, bądź dobrej jakości nożyczki.

Natomiast, jeżeli planujesz, by wnętrze było pełne elegancji, doradzamy panele podłogowe drewniane. Pozwolą Ci one stworzyć wytrzymałą, oraz odporną na różne czynniki podłogę. Ponadto bardzo długo zachowują swoje walory kolorystyczne.