Kupno domu to tylko pierwszy z etapów prowadzących do zamieszkanie w swoim wymarzonym lokum. A co z wykończeniem? Oprócz waloru praktycznego, nie da się ukryć, że również walor estetyczny ma nieprzecenione znaczenie w poczuciu komfortu i harmonii wszystkich domowników. Zanim więc postawisz wszystkie meble, porozkładasz dywany, powiesisz rodzinne zdjęcia i usiądziesz wygodnie w fotelu, pozwól nam zająć się twoimi ścianami! Efekt niewątpliwie cię zaskoczy, a poniżej znajdziesz kilka metod, jak możemy to zrobić.

Malowanie

Malowanie ścian wydaje się najprostszą z metod wykańczania czy odświeżania domowego wnętrza. I rzeczywiście dużo w tym prawdy, jeżeli planujesz wybrać jednolity, neutralny kolor, który nałożymy na jasne tynki. Jeżeli jednak chciałbyś przemalować ścianę z krzykliwej czerwieni na delikatny beż, może pojawić się trudność i jedna warstwa farby może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji warto zgłosić się do fachowca, który będzie wiedział, jakich farb i preparatów użyć, by temu zaradzić.

Tapetowanie

To jeden z najpopularniejszych sposobów wykańczania ścian zaraz po malowaniu. I o ile malowanie z łatwością można zrobić samemu, tak tapetowanie warto oddać w profesjonalne ręce. Dzięki temu unikniesz niezmywalnych śladów po kleju, niechcianych krzywizn, odpadającej po krótkim czasie tapety oraz dodatkowych wydatków na kolejne rolki tapetowe. Jeżeli planujesz odświeżyć swój dom tą metodą, daj nam znać, pomożemy ci.

Panele Ścienne

Montaż paneli ściennych to praca dla wykwalifikowanej załogi. Taka forma wystroju wnętrz znów wraca do łask i przybiera coraz to ciekawszy dizajn. Panele ścienne chętnie łączone są z tapetowaniem lub malowaniem np. w posiadłościach w stylu rustykalnym lub typu „cottage”. Jeżeli myślisz o takim wykończeniu, chętnie podejmiemy się tego zadania.

Gres

To zdecydowanie nabierających na popularności materiał wykończeniowy, który sprawdza się głównie w nowoczesnych wnętrzach, ale i nie tylko. Lubiany przede wszystkim za łatwość w konserwacji i utrzymywaniu czystości. Gres na ścianie w połączeniu z gresem na podłodze ma niezwykle praktyczne zastosowanie, ale także ogromny walor estetyczny. Obecnie ten materiał występuje w formie matowej i polerowanej, w zależności od funkcji jakie ma pełnić. W doborze odpowiedniego typu oraz instalacji gresu na powierzchni pomoże ci nasza firma remontowo-wykończeniowa.

Beton ścienny

Ta forma wykończenia to ostatni krzyk mody w świecie wnętrzarskim. Beton na ścianie jest efektowny, łatwy w konserwacji i wpasowujący się w nowoczesne trendy. Jego odpowiednie nałożenie i impregnacja jest kluczowa dla jego trwałości, i w tym też specjalizują się nasi fachowcy. Choć beton może kojarzyć się z paletą szarości, warto wiedzieć, że obecnie rynek oferuje cały wachlarz kolorystyczny tego produktu. Dodatkowo, tak jak gres może występować w formie bardziej matowej lub polerowanej, co pozwala na większą fantazję w wykańczaniu wymarzonego wnętrza.