Panele podłogowe są ogromnie często wybierane do wielu, różnorodnych aranżacji wnętrz. By jednak móc cieszyć się doskonałym designem oraz funkcjonalnością wybranych paneli, należy dobrać odpowiednie podkłady. Czym kierować się podczas wyboru? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Układanie paneli – klucz do osiągnięcia doskonałego wyglądu naszych podłóg

Montaż paneli podłogowych wymaga właściwego przygotowania. Nasze usługi remontowe przykładają szczególną uwagę do właściwego przygotowania powierzchni, na której układane będą panele. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa podkład pod panele. Jeśli źle dobierzemy podkład, oczekiwania co do naszej podłogi mogą nie zostać spełnione. Jeśli firma remontowa dobierze zły rodzaj podkładów, wówczas nasze panele szybko ulegną zniszczeniu, co więcej, nie będą odpowiednio chronione przed wilgocią, pleśnią czy grzybem.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając podkłady pod panele?

Wybór odpowiednich podkładów pod panele podłogowe zależy od podłoża, na które będziemy chcieli położyć panele. Z całą pewnością nierówna powierzchnia wymaga innych podkładów niż w miarę gładka, bez nierówności. W tym celu na rynku dostępne są różne rodzaje podkładów pod panele, które odpowiadają na różnorodne potrzeby. Wybierając poszczególne modele, przede wszystkim pod uwagę należy wziąć grubość podkładów. Koniecznie rozważyć należy także wytrzymałość na obciążenia. Jednym z dostępnych rodzajów podkładów pod panele są te przeznaczone do ogrzewania podłogowego. Charakteryzują się one najniższym oporem cieplnym.

Rodzaje podkładów pod panele

Podkłady poliuretanowe – mineralne są wyborem z tzw. wyższej półki. Są niezwykle wytrzymałe na nacisk. Będą perfekcyjnym wyborem dla wnętrz najbardziej funkcjonalnych, takich jak kuchnia bądź przedpokój. Dodatkowo charakteryzują się niskim oporem cieplnym, przez co nadają się do ogrzewania podłogowego. Zapewniają także wysoką izolację akustyczną. Układanie paneli na takim podłożu jest czystą przyjemnością. Kolejnym rodzajem są podkłady z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Będą doskonałym wyborem, kiedy chcemy wyrównać podłogę. Mogą mieć aż do 6 mm grubości. Idelnlie sprawdzą się do nieogrzewanych pomieszczeń. Do naszej dyspozycji pozostają także podkłady tradycyjne – korek czy tektura falista. To naturalne podkłady dedykowane miłośnikom ekologicznych rozwiązań. To najtańszy rodzaj podkładów najniższej jakości. Korek jest niezwykle delikatny więc szybko ulega zniszczeniom. Pragniesz cieszyć się doskonałym wyglądem swoich podłóg? Wybierz odpowiednie podkłady pod panele podłogowe, a efekt końcowy przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.