Okna stanowią jeden z głównych i najważniejszych elementów naszych wnętrz. Pełnią niezwykle ważne funkcję w naszych aranżacjach- to przez nie do wnętrza budynku dociera ciepło, światło czy powietrze. Kiedy powinna nastąpić wymiana okien? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Montaż nowych okien- wszystko, co warto wiedzieć

Korzystając z usług naszej firmy, montaż nowych okien będzie szybką, niezwykle sprawnie oraz precyzyjnie wykonaną usługą. Nieszczelne okna są najczęstszą przyczyną podjęcia decyzji o konieczności wymiany. Montaż okna dachowego czy wymiana okna balkonowego bardzo często dają niezwykłą różnicą w ochronie wnętrz przed utratą ciepła.

Na stan naszych okien wpływa bardzo wiele czynników, takich jak: warunki atmosferyczne, sposób użycia, jak również montaż. Nad wymianą okien warto zastanowić się w przypadku, gdy w naszym wnętrzach letnią porą jest bardziej gorąco niż w poprzednich latach, a zimą nasze rachunki za ogrzewanie wzrosły. Bardzo często powstałe rozszczelnienia nie podlegają już regulacji. Wymiana okien na nowe powinna nastąpić także w przypadku wystąpienia wyłamań, uszkodzeń bądź pęknięć. Takie sytuacje mają miejsce w przeciętnym toku korzystania z okien. Fizyczne uszkodzenia stanowią bezpośrednią konieczność do wymiany. Wskaźnikiem, który może jednoznacznie wskazywać na konieczność wymiany okien, jest także izolacja akustyczna. Wysoki poziom hałasu, który uniemożliwia cichy relaks i błogi sen, niejednokrotnie jest spowodowany nieszczelną stolarką okienną. Współczynnik Rw określa dźwiękoszczelność. Im wyższy wskaźnik, tym jest bardziej korzystny.

Z całą pewnością względy estetyczne odgrywają niebagatelną rolę w podjęciu decyzji o wymianie okien na nowe. Nasza firma montująca nowe okna, oprócz aspektów technicznych, przykłada także szczególną uwagę do perfekcyjnego wyglądu końcowego wykonanej pracy.

Ciepły montaż okien- postaw na nowoczesne technologie

Wymiana starych okien oferowaną przez nas innowacyjną metodą zwaną ciepłym montażem to gwarancja całkowitego zadowolenia na długi czas. Zamontowanie okna przy wykorzystaniu tej metody polega na warstwowym montażu, dzięki czemu zwiększa się termoizolacyjność budynku poprzez eliminację mostków cieplnych. Dzięki temu nowe okna przyniosą realne oszczędności w ogrzewaniu całego mieszkania czy domu. Nasza firma remontowa specjalizuję się w tego typu pracach. Nowe okna pozwolą cieszyć się perfekcyjną ochroną przed zawilgoceniem oraz zagrzybieniem.