Piękny biały sufit bez smug to marzenie każdej osoby, która właśnie kupiła nowe lokum lub jest w trakcie jego gruntowego odnawiania. Gładki sufit potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie, a także ładnie komponuje się z każdym kolorem ścian. Jak jednak uzyskać taki efekt? Czy istnieje jedna sprawdzona metoda? Przekonasz się dzięki temu artykułowi!

Grunt to podstawa

Można spotkać się z wieloma różnymi podejściami do rozpoczęcia procesu malowania sufitu, lecz najważniejsze jest odpowiednie przygotowania podłoża. Aby tego dokonać, należy najpierw dokładnie oczyścić powierzchnię, która będzie malowana. Tłuste plamy to najgorszy wróg białego sufitu, jednak można łatwo się ich pozbyć za pomocą ciepłej wody z płynem. Kolejny niezwykle istotny krok w drodze do wymarzonego sufitu bez smug to gruntowanie. Czynność ta polega na nałożeniu na powierzchnię sufitu dodatkowej warstwy, która znajdzie się pod warstwą farby. Ta dodatkowa warstwa może być wykonana zarówno z gruntu, jak i farby gruntującej. Użycie konkretnego rozwiązania zależy od docelowej powierzchni – jeśli sufit był już wcześniej malowany, wystarczy użyć farby gruntującej. W każdym innym przypadku nieodzowne będzie użycie gruntu. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż o odpowiedni wybór i wykonanie remontu może zadbać profesjonalna firma wykończeniowa taka jak PRS BUD. 

Farba farbie nierówna 

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wybór odpowiedniej farby to kluczowy element remontu pokoju. Najważniejsze, aby wybrana farba była odporna na działanie promieni UV, dzięki czemu stworzy powłokę odporną na żółknięcie – ponowny remont mieszkania będzie wtedy konieczny dopiero za dobrych kilka lat! Istotny jest również wybór farby, która nie chlapie podczas malowania, przez co na suficie nie powstaną żadne nieestetyczne plamy. Warto również wybrać produkt, który będzie odporny na zmywanie – wtedy usunięcie wszelkich drobnych zabrudzeń nie spowoduje wystąpienia brzydkich plam.

Jak malować sufit?

Ani gruntowanie, ani wybór najlepszej farby nie sprawi jednak, że będziemy mogli cieszyć się idealnie gładkim sufitem. Do osiągnięcia celu potrzeba dodatkowo profesjonalnej techniki malowania. Specjaliści od malowania sufitów, tacy jak fachowcy z PRS BUD, mają swoje sposoby, aby sprostować wymaganiom klientów. Wiedzą, że istotny jest kierunek nakładania farby, tak samo jak sprawne malowanie bez robienia przerw czy zadbanie o odpowiednie nasączenie wałka farbą. Dlatego nie wahaj się skorzystać z fachowej usługi podczas wykonywania remontu pokoju!