Listwy podłogowe są niezbędnym wykończeniem desek lub podłóg laminowanych. Listwy przypodłogowe sprzedawane są w szerokiej gamie materiałów, rozmiarów i kolorów. W ofercie zestaw listew przypodłogowych, z łatwością możemy dobrać produkty pasujące do siebie, a także do rodzaju podłogi. Oprócz listew dostaniemy również elementy bazowe takie jak łączniki, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz zakończenia lewe i prawe. Bogata oferta kolorystyczna pozwala na idealne dopasowanie listew do koloru podłogi wykonanej z drewna lub paneli. Poznajmy najpopularniejsze rodzaje listew przypodłogowych oraz sposoby ich montażu.

Listwy podłogowe – rodzaje

  • Listwy MDF wykonane są z tych samych paneli drewnianych, z których produkowane są meble. Projektowane są w różnych formach – prostych, ozdobnych, ryflowanych oraz w różnych rozmiarach – od bardzo wąskich po szerokie. Powinny mieć specjalny „tunel” kablowy. Ponadto dostępne są w różnych kolorach, co ułatwia dobór listew do potrzeb układu. Montowane są na klej lub klipsy montażowe. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zalecenia producenta dotyczące instalacji listwy przypodłogowej.
  • Listwy pcv służą jako elementy dekoracyjne poprawiające estetykę mieszkania lub budynku biurowego. Przy krawędziach ścian i podłóg listwy wykonane są z miękkiego materiału, dzięki czemu precyzyjnie przylegają do danej powierzchni. Idealnie pasuje do ścian i podłóg, ułatwiając utrzymanie pokoju w czystości.
  • Aluminiowe listwy podłogowe dostępne są w kolorze naturalnym szarym, można je również barwić i malować na dowolny kolor. Taśmy stalowe mogą być błyszczące, tj. polerowane i szczotkowane (satynowane). Doskonale komponują się z podłogami z płytek lub żywicy.
  • Listwy podłogowe drewniane są najlepszym wykończeniem podłóg z desek, paneli lub płytek. Listwy te doskonale komponują się z każdym rodzajem podłogi. Białe listwy podłogowe polecane są do każdego rodzaju podłogi. Co ważne, listwy te można pomalować według własnych upodobań i gustu, co jest łatwym sposobem na zaprojektowanie nowych wnętrz.

Jakie listwy podłogowe do paneli wybrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jakie listwy podłogowe do paneli sprawdzą się najlepiej? W zależności od koloru podłogi białe linie mogą tworzyć spójny lub kontrastowy efekt. Jest podobny do czarnego paska i jego popularność rośnie. Czarne listwy przypodłogowe to odważniejsza opcja, chętnie wybierana przez osoby o bardzo wyrafinowanym podejściu do aranżacji wnętrz. Środkowym wyborem są szare listwy przypodłogowe. Pasują do niemal każdego stylu wnętrza. Użytkownicy również doceniają ich użyteczność. Coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz cieszą się również listwy podłogowe led, koniecznie weź je pod uwagę aranżując swoje mieszkanie.