W każdym domu, jak i mieszkaniu kiedyś przyjdzie czas na remont. Często wstrzymujesz się z decyzją, bo przecież zawsze można zrobić to za kilka dni, tygodni, bądź miesięcy, ale czy warto zwlekać? Z remontem jest jak z zębem, im dłużej bagatelizujesz temat, tym gorzej. Przyjdzie moment, w którym będziesz musiał wyłożyć pieniądze na stół, co także będzie wiązać się z denerwowaniem sąsiadów, jeżeli mieszkasz w bloku lub bliźniaku. Tego nie da się niestety uniknąć, a remont i tak musi być zrobiony. Remonty mieszkań bywają uciążliwie, jeżeli nie posiadasz odpowiedniego planu. W tym artykule skupimy się na najważniejszych czynnościach, które powinieneś uwzględnić przed rozpoczęciem działań. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Ci w planowaniu, ponadto uzyskasz od nich szereg niezbędnych porad w tym zakresie.

Czy warto podejmować się remontu na własną rękę?

To zależy. Zależy to od rzeczy, które postanowiłeś wyremontować. Jeżeli ma to być kompleksowy remont łazienki (na przykład)Działanie na własną rękę nie będzie dobrym pomysłem, jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia. W takiej sytuacja przyda Ci się firma remontowa. Natomiast jeżeli postanowiłeś tylko odmalować ściany, możesz podjąć się tego osobiście. Wiele rzeczy warto jednak zlecić. Owszem, działając samemu, można wiele zaoszczędzić, jednakże, jaką masz pewność, że wszystko wyjdzie prosto i gładko, że kafelki będą równo położone? Nasza firma może Ci w tym pomóc, ponieważ posiadamy doświadczenie w całej tematyce związanej z remontami mieszkań. 

Sytuacja wygląda identycznie, gdy chodzi o remont kuchni bądź innego pomieszczenia, w którym chcesz wprowadzić większe zmiany. Nasi specjaliści z chęcią się tym zajmą, dodatkowo oszczędzając Ci przy tym dużą ilość czasu, a także niepotrzebnych nerwów.

Oceń zakres prac remontu

Usiądź spokojnie przy stole, zaplanuj, co chcesz zmienić, czego chcesz się pozbyć lub co chcesz unowocześnić. Zaplanuj, czy ma być to kompleksowy remont, czy tylko kilka prostych rzeczy (których mimo wszystko nie chcesz “dotykać” osobiście). Jak zapewne wiesz, każdy dom i mieszkanie można doprowadzić do idealnego stanu. Siłą rzeczy nie unikniesz wydatków, dlatego też warto, by firma była odpowiednia, by na tym dodatkowo nie stracić.

Porozmawiaj z fachowcami — negocjuj warunki

Jeżeli podjąłeś już decyzje o remoncie, warto też wtedy spisać umowę z wykonawcą. W tym przypadku należy na umowie uwzględnić datę rozpoczęcia prac, jej prawdopodobny termin ukończenia, zakres obowiązujących prac, kary, jakie będą obowiązywać, gdy umowa nie zostanie dotrzymana (w przypadku naszej firmy, ostatnia rzecz nie ma prawa bytu) oraz oczywiście wstępny koszt remontu. Ważny jest także zapis, czy firma remontowa domaga się zaliczki, bądź zadatku.

Pozwolenie na remont

Jeżeli stwierdziłeś, że chcesz podjąć się dużych zmian (postawienia nowych ścian, wyburzenia starych, itd), musisz wtedy poinformować o tym urząd. Jeżeli remont łazienki, bądź remont kuchni, a także cała reszta zadań związanych z remontem (wymiana okien, naruszenie fundamentów, instalacja gazowa) będzie sprzyjać naruszeniu wyglądu zewnętrznego, musisz zatem obowiązkowo  poinformować o tym urząd i uzyskać pozwolenie na budowę.