Remont mieszkania poza tym, że czyni nasze mieszkanie odnowionym i odświeżonym, to niesie także koszty i niedogodności dla domowników. W zależności od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, to możemy remont uczynić znacznie bardziej znośnym – takie możliwości dają między innymi panele ścienne, które są łatwe w montażu, a przy tym nie generują dużego bałaganu. Ponadto mają one znacznie więcej zalet i co najważniejsze – pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Panele na ścianę i panele sufitowe – rodzaje

Panele ścienne oraz sufitowe dostępne są w bardzo szerokim i rożnorodnym wyborze. Przede wszystkim różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, a to przekłada się również na ich cenę. Ponadto mogą także różnić się swoim kształtem oraz sposobem montażu, a także efektem, jakie chcemy uzyskać, czego przykładem są np. panele 3D – na jakie się zdecydować? – Warto porównać różne aranżacje panelowe w mieszkaniach – firma remontowa nie tylko zamontuje wybrane przez nas panele sufitowe i na ścianę, ale również pomoże wybrać odpowiedni rodzaj.

Najbardziej popularne są panele sufitowe oraz ścienne wykonane z materiałów drewnopodobnych, a także z PVC. Ale to niejedyne możliwości – można także zdecydować się na panele całkowicie wykonane z drewna, a także gipsowe, betonowe czy ze szkła. Panele sufitowe mogą być także wykonane ze styropianu, co jest dość tanim, ale efektownym rozwiązaniem, a nawet z metalu, co przede wszystkim sprawdzi się w nowoczesnych i surowych wnętrzach. Tym samym panele na ścianę i sufit to rozwiązanie, które sprawdzi się w bardzo różnych warunkach i aranżacjach – wszystko zależy od naszej wyobraźni i koncepcji – firma remontowa wykona nawet najbardziej zaskakujące i niecodzienne projekty.

Zastosowanie paneli ściennych i sufitowych

Panele ścienne i sufitowe to nie tylko wyjątkowe dekoracje do naszych mieszkań i domów – pełnią one również wiele praktycznych funkcji. To dzięki nim między innymi ukryjemy różnego rodzaju niedoskonałości na ścianach i sufitach, a ponadto w zależności od rodzaju mogą pełnić one również funkcję izolacji, oświetlenia, a nawet ogrzewania – w sprzedaży dostępne są panele oświetleniowe, grzewcze czy akustyczne. Idealnie nadają się praktycznie do wszystkich wnętrz – salonów, sypialni, kuchni, a nawet łazienek. Takie wykończenie wnętrz nie generuje również dużego bałaganu oraz przebiega dość szybko i sprawnie. Ponadto ściany i sufity panelowe nie wymagają tak częstego odnawiania – jest to więc rozwiązanie trwałe i wygodne.