Podłogi laminowane cieszą się coraz większą popularnością, ale wielu inwestorów posiadając w domu ogrzewanie podłogowe, zastanawia się, czy ich montaż nie obniży sprawności układu centralnego ogrzewania. Jaka jest prawda o połączeniu obu tych rozwiązań? Czy korzystanie z podłogówki naprawdę wyklucza położenie paneli laminowanych? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Panele laminowane i podłogówka – czy to dobre połączenie?

Pomimo że właściwie każde panele laminowane nadają się na ogrzewanie podłogowe, wciąż panuje przekonanie, że takie połączenie nie zapewni dobrego przewodzenia ciepła z podłogi do wnętrza domu. Zmiana technologii wytwarzania paneli na przestrzeni ostatnich 10 lat sprawiła, że rozwiązanie to współpracuje z podłogówką nie gorzej jak klasyczna podłoga drewniana czy płytki ceramiczne. Panele podłogowe są ponadto proste w układaniu i tańsze od podłóg drewnianych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, z cało stanowczością można przyznać, że takie połączenie zapewni bardzo dobre działanie i w żaden sposób nie będzie powodować strat ciepła czy odbijania go w stronę posadzki. Dobrze położona podłoga laminowana to więc nie tylko piękny wygląd, ale także bardzo dobra współpraca z ogrzewaniem podłogowym.

Niezwykle ważny jest odpowiedni montaż paneli na podłogówce

Prawidłowy montaż podłogi oraz odpowiedni wybór akcesoriów takich jak folie i podkłady ma ogromny wpływ na działanie centralnego ogrzewania ukrytego w podłodze. Nasza firma zajmuje się układaniem podłóg z każdego materiału dlatego jeśli planujesz remont mieszkania, zdecyduj się na nasze usługi, a uzyskasz wsparcie na każdym etapie układania podłóg laminowanych i drewnianych.

Doradzimy, z jakich materiałów skorzystać, by uzyskać jak najlepsze przewodzenie ciepła, ale zadbamy też o jak najdokładniejszy montaż, co sprawi, że całość będzie wyglądać pięknie. Naszym celem jest jednak przygotowanie podłóg w taki sposób, by były jak najbardziej wytrzymałe. W naszej pracy stawiamy na najlepsze materiały i doświadczonych monterów, którzy dobrze wiedzą, na co zwrócić uwagę, by podłoga spełniała swoją funkcję przez długie lata. Warto wiedzieć, że pomimo iż montaż podłogi z pozoru jest banalnie prosty, błędy na tym etapie sprawiają, że inwestorzy zmagają się z poważnymi problemami przez cały okres eksploatacji podłogi. Warto więc zrobić wszystko, by panele podłogowe ułożone były na ogrzewaniu podłogowym zgodnie ze sztuką budowlaną z wykorzystaniem najlepszych materiałów dedykowanych właśnie do podłogówki.