Łazienka to miejsce przeznaczone nie tylko do codziennej higieny, ale często również zapewniające chwile relaksu i intymności – nic więc dziwnego, że zawsze dążymy do tego, aby była miejscem przyjemnym, estetycznym i komfortowym. Jeśli więc przewidujemy u siebie remont łazienki, to warto dobrze go zaplanować, aby ostatecznie powstało wnętrze idealnie wpisujące się w nasze potrzeby. Jak zrobić remont łazienki i na co szczególnie zwrócić uwagę?

Jak zrobić remont łazienki?

Tego rodzaju remont nie należy do najłatwiejszych – zazwyczaj generuje sporo bałaganu, ponieważ gruntowny remont starej łazienki to również odnawianie ścian i podłóg, a to często związane jest także z wymianą glazury i kuciem tynków. Nowe płytki warto zakupić już wcześniej i na przykład skorzystać z posezonowych obniżek lub świątecznych promocji – wtedy mamy okazję zakupić takie płytki, które szczególnie przypadły nam do gustu. Kupowanie płytek na ostatnią chwilę może skończyć się tym, że albo zapłacimy za nie więcej, albo będziemy musieli nabyć produkt, który nie do końca nam się podoba, a tego na pewno nie chcemy. Zamiast tradycyjnych płytek możemy także rozważyć inne, nowoczesne rozwiązania do łazienek.

Podobnie sprawa wygląda z armaturą łazienkową – już wcześniej warto wybrać takie wyposażenie łazienki, które najlepiej wpisuje się w nasze preferencje, ale jeszcze przed tym musimy zdecydować, czy w naszej łazience będzie wanna, czy może raczej prysznic – są to kluczowe kwestie dla urządzania każdej łazienki, która ma być odzwierciedleniem naszych potrzeb i oczekiwań. Na pewno bardzo ważne jest także to, kto będzie wykonywał remont łazienki – jeśli zamierzamy zlecić to profesjonalnej firmie, to za wolnym terminem musimy ustawić się w długiej kolejce – warto więc zaklepać go sobie ze sporym wyprzedzeniem.

Remont łazienki krok po kroku

Warto już wcześniej zacząć wpisywać na listę, co będzie niezbędne do remontu naszej łazienki, a wnikliwie zaplanować budżet. Remont łazienki krok po kroku na pewno będzie obejmował również kucie starej glazury, więc warto pamiętać o tym, aby wynająć na ten czas kontener na gruz – wtedy nie będziemy musieli się martwić, co zrobić z poremontowymi odpadami i będziemy się ich pozbywać po prostu na bieżąco.

Remont starej łazienki może pociągnąć za sobą znacznie większe koszty, ponieważ często zdarza się, że praktycznie wszystko trzeba w niej wymienić na nowe, a nawet dokonywać kosztownych przeróbek, ale jeśli wszystko wcześniej dokładnie ustalimy z firmą wykończeniową, to umożliwi nam to dokładne zaplanowanie budżetu, czego efektem będzie wymarzona łazienka po remoncie.