Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu – to w nim spędzamy dużo czasu z rodziną, a także przyjmujemy gości – wymaga więc on więcej staranności w urządzaniu i najczęściej również częstszych mniejszych oraz większych regularnych remontów, choćby tak prozaicznych jak odświeżanie ścian. Zamiast uniwersalnej farby można także zastosować inne rozwiązania, które będą trwalsze i bardziej efektowne. Jak odmienić ściany w salonie?

Co zamiast farby do salonu?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór farb tradycyjnych, z których pomocą szybko odświeżymy wnętrze swojego salonu, ale to niejedyne możliwości – dekoracja ściany może być znacznie bardziej efektowna, jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie, jakim jest farba strukturalna. Daje ona znacznie więcej możliwości, ponieważ zmienia się nie tylko kolor ściany, ale również jej struktura – ściana staje się bardziej wypukła i tym samym trójwymiarowa – wszystko zależy od tego, jak farba strukturalna zostanie nałożona. Każda firma remontowa zrobi to w sposób ciekawy i profesjonalny – dzięki temu ściany w naszym salonie odmienią swój wygląd o 360 stopni. Inną alternatywą dla farby strukturalnej są tynki ozdobne. Taka dekoracja salonu może być jeszcze bardziej efektowna, ponieważ tynki pozwalają uzyskać jeszcze bardziej różnorodne efekty aranżacyjne. Firma remontowa przedstawi niebywałe możliwości tynków dekoracyjnych – wystarczy wybrać projekt, który po prostu skradł nasze serce.

Co oprócz farby do salonu?

Dekoracja salonu może być jeszcze inna – w sklepach znajdziemy szeroki wybór materiałów wykończeniowych, które pozwolą uzyskać jeszcze inne efekty. Jednym z takich rozwiązań są panele ścienne, które możemy zastosować na przykład tylko na jedną ścianę lub jej fragment. Dzięki temu ocieplimy wnętrze i nadamy mu wyjątkowego klimatu. Ponadto montaż paneli ściennych przebiega sprawnie i szybko, a my nie jesteśmy narażeni na duże niedogodności związane z remontem. Co jeszcze możemy zastosować na ścianach? – Firma remontowa dysponuje jeszcze innymi propozycjami, które mogą efektownie odmienić nasz salon – są to propozycje o różnej rozpiętości cenowej, dzięki czemu wpiszą się w każdy budżet. Warto także pamiętać, że takie rozwiązania jak tynki ozdobne czy panele ścienne są także trwalsze i bardziej funkcjonalne niż zwykła farba na ścianę – oznacza to, że efekty remontu będą utrzymywać się znacznie dłużej w nienagannym stanie – nie tylko ewentualne zabrudzenia są mniej widoczne, ale i znacznie łatwiej je usunąć na przykład z paneli ściennych.