Czy imprezujący za ścianą sąsiedzi to prawdziwa zmora wakacyjnych wieczorów? A może ciężko nam się skupić podczas pracy z domu, gdy sąsiad już od ponad roku stara się ukończyć remont? Na szczęście nie musimy biernie czekać na to, by zyskać spokój we własnym domu. Doskonałym rozwiązaniem jest wdrożenie technologii, które umożliwią nam wyciszenie mieszkania. Które sposoby są najlepsze?

Wyciszenie podłogi specjalną pianką pod panele

Remont mieszkania czy wymiana paneli to doskonały powód, by przy okazji zyskać prywatność i uwolnić się od frustrujących odgłosów sąsiadów, którzy mieszkają pod nami. Każda firma remontowa, która realizuje wykończenie wnętrz, z powodzeniem stosuje specjalny podkład, który umożliwia odizolowanie akustyczne mieszkań w pionie. Pianka pod panele to tani i skuteczny sposób na wyciszenie mieszkania bez potrzeby wyposażania się w zaawansowane i kosztowne rozwiązania. Przy okazji remontu i wymiany paneli niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego podkładu. W wielu sklepach podkład ten stworzony jest ze specjalnej, wygłuszającej pianki. Ile trwa montaż pianki pod panele? W praktyce tyle samo co cała usługa wymiany paneli. Sprawna ekipa remontowa dokona wyciszenia podłogi i montażu paneli nawet w jeden dzień.

Wyciszenie ścian ekranem akustycznym

O możliwościach wyciszenia ścian w mieszkaniu napisano już bardzo dużo. Co więcej, producenci specjalistycznych rozwiązań dwoją się i troją, by zapewnić nam wydajne rozwiązanie wygłuszające w relatywnie niskiej cenie. Wyciszanie ścian przy pomocy specjalnych tapety lub paneli ściennych. Co jednak gdy odgłosy sąsiadów są naprawdę irytujące, a my nie mamy w planach remontu? Rozwiązaniem w takim przypadku będą ekrany akustyczne. Tego typu ekrany najczęściej tworzone są z płyty gipsowo-kartonowej w stelażu lub ołowiu i w praktyce zapewniają nam doskonałą izolację akustyczną, bez potrzeby inwestowania w remont ścian. Warto jednak zwrócić uwagę, że najlepsze ekrany akustyczne są dość grube, dlatego musimy liczyć się z utratą kilku centymetrów w ogólnym metrażu naszego mieszkania. To jednak, w porównaniu do hałasów dochodzących z mieszkania sąsiadów wydaje się wyjątkowo niską ceną.

Usługa wyciszania ścian – zrób to z pomocą fachowców

Wyciszanie ścian to temat, z którym najczęściej chcemy uporać się samodzielnie. Często jednak brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia sprawia, że ponosimy spore koszty związane z zakupem rozwiązania wyciszającego, a wskutek nieprawidłowego montażu nie zyskujemy nic w zamian. Jeśli naprawdę zależy nam na jak najlepszym wyciszeniu mieszkania, warto skorzystać z naszych usług, które zostaną przeprowadzone szybko, sprawnie, skutecznie i z poszanowaniem preferencji każdego klienta.