Sufity podwieszane cieszą się bardzo dużą popularnością, bo dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a możliwość ukrycia oświetlenia sprawia, że całość może wyglądać naprawdę spektakularnie. Jak wygląda montaż sufitu podwieszanego i dlaczego warto go powierzyć specjalistom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Montaż sufitu podwieszanego tylko w teorii jest łatwy

Decydując się na samodzielny montaż sufitu podwieszanego, musimy pamiętać, że liczy się tu nie tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie, ale także posiadanie odpowiedniego sprzętu. Tylko połączenie wszystkich tych elementów sprawi, że remont przebiegnie bez zakłóceń, a my uzyskamy efekt, o jakim zawsze marzyliśmy. Podczas prac przy suficie bardzo ważne jest odpowiednie rozmierzenie konstrukcji. Musi ona udźwignąć płyty karton gips, które będą przykręcane w kolejnym etapie. Bardzo ważna jest więc znajomość informacji technicznych pozwalająca przygotować stabilną i trwałą konstrukcję. Sam montaż stalowego stelaża nie sprawi, że nasz sufit podwieszany będzie wyglądał, jak trzeba. Dobra firma remontowa odpowiednio go wypoziomuje i przytwierdzi płyty G/K w taki sposób, by tworzyły idealnie prostą konstrukcję.

Bardzo ważne jest odpowiednie wykończenie sufitu

Sam montaż sufitu podwieszanego polegający na wykonaniu konstrukcji i przykręceniu płyt karton gips to tak naprawdę dopiero połowa sukcesu. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest prawidłowe wykończenie powierzchni. Spoinowanie jest procesem, które polega na wypełnianiu ubytków na łączeniach sufitu ze ścianą i pomiędzy kolejnymi elementami płyty G/K. Dobra firma remontowa przykłada sporą uwagę, by spoinowanie przeprowadzone było zgodnie z najwyższymi standardami. Dlaczego? Ano dlatego, że błędy popełnione na tym etapie sprawią, że po malowaniu inwestor zauważy spore niedociągnięcia i ostatecznie nie będzie zadowolony z sufitu podwieszanego.

Jeśli zależy nam, by taki sufit był trwały i nie ulegał brzydko wyglądającym mikropęknięciom, powinniśmy powierzyć prace firmie remontowej. Wbrew pozorom wykonanie całej konstrukcji nie jest tak proste, jak może się to w pierwszej chwili wydawać. To ciężka praca, wymagająca sporej wiedzy i doświadczenia. Jeśli chcemy, by sufit wyglądał naprawdę dobrze, powinniśmy znaleźć wykonawcę, który zapewni przygotowanie trwałej konstrukcji zgodnie z zaleceniami producenta danego systemu, a następnie przykręci płyty, zachowując idealną płaszczyznę i wykona idealne spoinowanie na łączeniach sufitu ze ścianami wewnętrznymi