Tynk dekoracyjny, jeśli jest odpowiednio dobrany, można położyć w każdym wnętrzu, zarówno w przedpokoju, w salonie, jak i w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jego zadaniem jest dodawanie wyjątkowego uroku, specjalne masy tynkowe umożliwiają tworzenie na ścianach różnych form, nieregularnych wzorów czy zarysów o różnych odcieniach. Gotowy tynk dekoracyjny może zawierać różne dodatki, np. kruszywo, dodatki kolorystyczne zapewniające delikatne przejścia kolorystyczne i nabłyszczacze.

Właściwości tynków dekoracyjnych

Dużą zaletą tynku dekoracyjnego jest jego odporność na działanie czynników mechanicznych, dzięki temu jest zalecany w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Jest on trwały, odporny na wilgoć, a jednocześnie przepuszcza powietrze. Wykorzystanie tynków strukturalnych umożliwia zaaranżowanie różnych stylizacji, są one doskonałą imitacją naturalnych materiałów jak np. drewno czy kamień. Nasza firma remontowa przystosowuje rodzaj tynku ozdobnego do zastosowanej aranżacji. Zastosowanie najmodniejszych tynków dekoracyjnych umożliwia zniwelowanie niedoskonałości ścian i gwarantuje interesujący efekt zdobniczy. Kiedy po jakimś czasie ściana już się opatrzy, wystarczy ją przemalować, aby struktura została odświeżona.

W jakich pomieszczeniach warto zastosować tynk dekoracyjny?

Należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które decydują o tym, czy gotowy tynk dekoracyjny będzie się dobrze prezentować we wnętrzu. Zastosowanie w jednym pomieszczeniu zbyt wielu elementów dekoracyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem. W nowoczesnej i minimalistycznej stylizacji tynk dekoracyjny zawsze prezentuje się dobrze, ponieważ struktura jest dobrze widoczna i nie jest przytłoczona zastosowaniem innych ozdobnych detali. W przestrzeniach industrialnych doskonale odnajdzie się tynk dekoracyjny betonowy, który do złudzenia wygląda jak prawdziwy beton. Z kolei miłośnicy stylu glamour i art deco z pewnością będą usatysfakcjonowani, kiedy zostaną zastosowane najmodniejsze tynki dekoracyjne dające efekt połyskujących powierzchni. Remont z zastosowaniem tynków dekoracyjnych może być dobrą alternatywą dla kosztowniejszych dekoracji jak np. panele ścienne. To jednocześnie sposób na stworzenie oryginalnej i zupełnie unikatowej dekoracji ścian, która wprowadzi wyjątkowy nastrój i komfort na wiele lat. Jest wiele faktur, wzorów i kolorów tych produktów, nasza firma remontowa z pewnością dobierze odpowiedni tynk dekoracyjny do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych jak też do bardziej klasycznych.